Doradztwo w zakresie finansowania sprzętu rehabilitacyjnego i diagnostycznego

Wspieramy klientów w pozyskiwaniu środków na inwestycje. Doradzamy w zakresie wyboru najkorzystniejszej ścieżki finansowania.

W naszej pracy często spotykamy się z pytaniem o dotyczącym sposobów pozyskania zewnętrznego finansowania. Możliwości na rynku jest wiele i pojawiają się cyklicznie natomiast z naszych obserwacji wynika, że to nie samo znalezienie dofinansowania sprawia trudność klientom. Relatywnie proste zdaje się być także znalezienie potencjalnej firmy, która mogłaby napisać dokumentację aplikacyjną. Największym wyzwaniem jest opracowanie jej w zakresie merytorycznym, począwszy od zbudowania koncepcji, opisania zasobów ludzkich do konkretnych zadań, po uzasadnienie innowacyjności wniosku. O ile większość firm pomagających pozyskać dofinansowanie bezbłędnie przeprowadzi przez samą aplikację, wskaże gdzie i jakie dokumenty złożyć, o tyle problem pojawia się wtedy, gdy na początku takiej współpracy nie zostanie jednoznacznie określone, kto będzie odpowiadał za część merytoryczną wniosku. Z zasady jest to po stronie klienta, ponieważ rzadko kiedy zdarza się, aby firma specjalizująca się w aplikowaniu o fundusze posiadała także ekspertów z każdej możliwej branży. 
Wiemy, że pisanie takiej aplikacji jest trudne i wymaga oderwania od bieżącej pracy w swojej działalności, dlatego opracowaliśmy proces, który pomaga klientom stworzyć wartościową dokumentację w zakresie merytorycznym.

W tym celu posiadamy w swojej ofercie warsztat wstępny, po którym klient będzie mógł obiektywnie ocenić czy i w jakim zakresie aplikować na dane dofinansowanie.

Podczas takiego warsztatu omawiamy najczęściej:

Oczekiwania i cele klienta związane z finansowaniem inwestycji;

Zasoby jakie może oddelegować do współpracy przy tworzeniu dokumentacji aplikacyjnej wniosku;

Horyzont czasowy związany z realizacją inwestycji;

Opłacalność korzystania z wybranej formy finansowania – po zestawieniu nakładów potrzebnych do pozyskania funduszy, uzyskanego poziomu wsparcia oraz obowiązków związanych z rozliczeniem pozyskanego wsparcia.

Szukasz sposobu na sfinansowanie projektu, który rozwinie Twój biznes?

Bezpłatna konsultacja powstała, abyś mógł sprawdzić czy jesteśmy w stanie doradzić Ci odpowiednią ścieżkę inwestycyjną.

Zobacz inne materiały, które mogą Cię zainteresować:

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić: