Doradztwo w marketingu medycznym

Wspieramy klientów we wdrażaniu strategii marketingowej opierając się o najnowsze trendy i wiedzę, wykorzystując do tego także zespoły wewnętrzne klientów.

W dzisiejszych czasach powiedzenie, że należy prowadzić działania marketingowe, aby pozyskać klientów, to jeden z najczęściej wypowiadanych truizmów, tak też jest . W naszej pracy określenie marketing w rehabilitacji spotykane jest bardzo często. Wiele placówek do „robienia marketingu” korzysta z zasobów własnej kadry terapeutycznej, której zadaniem jest prowadzenie komunikacji w mediach społecznościowych uznając to za wystarczający marketing czy też czynności promocyjne.

Problem pojawia się wtedy, gdy okazuje się, że po pewnym czasie działalność promocyjna nie przynosi spodziewanej liczby nowych klientów. Zaczyna się wtedy eksperymentowanie z innymi środkami przekazu – np. uruchomienie kanału w kolejnej platformie społecznościowej, wykupienie reklamy płatnej czy też próby pozycjonowania strony.

Z założenia są to dobre działania, natomiast bardzo często obserwujemy  ich realizację w sposób wybiórczy, np. niedopasowanie miejsca reklamowania się do grupy docelowej czy brak mierzalności podejmowanych działań, które sprawiają, że nakłady na reklamę rosną, a efektów nie ma.


W naszej pracy zrozumieliśmy, że działania marketingowe są o wiele bardziej skuteczne, gdy są ściśle skorelowane z całym biznesem ośrodka, a nie są prowadzone w oderwaniu od pozostałych procesów biznesowych. 

Dlatego w naszej ofercie znajduje się również usługa doradztwa w zakresie marketingu medycznego. Ta oferta nie polega na wykonywaniu marketingu za klienta. Wierzymy, że lepsze efekty daje wsparcie klienta i pokazanie, jak dopasować marketing do realiów jego działalności, niż wykonywanie go za niego.

W ramach tej usługi oferujemy m.in.:

Analizę obecnego stanu działań marketingowych;

Analizę oczekiwań klienta w zakresie marketingu;

Analizę otoczenia biznesowego (usług oferowanych konkurencji, grup docelowych);

Budowę planu działań marketingowych w oparciu o personel ośrodka;

Doradztwo w zakresie usług marketingowych – co może i zrobi lepiej personel ośrodka, a co lepiej zlecić na zewnątrz i jak rozliczać takie usługi;

Budowę systemu oceny skuteczności prowadzonych działań marketingowych.

Wydajesz dużo na marketing a nie widzisz efektów? Chcesz go usprawnić?

Do Twojej dyspozycji oddajemy bezpłatną konsultację – sprawdź, czy możemy Ci pomóc usprawnić działania marketingowe!

Zobacz inne materiały, które mogą Cię zainteresować:

previous arrow
next arrow

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić: