Marketing medyczny i działania marketingowe zwiększające sprzedaż nowoczesnej usługi rehabilitacji

Wspieramy klientów we wdrażaniu strategii marketingowej opierając się o najnowsze trendy i wiedzę, wykorzystując do tego także zespoły wewnętrzne klientów. Nie działamy jak agencja marketingowa, która zajmuje się wszystkim. Widzimy, że wielu klientów pali budżet na nieskuteczne działania marketingowe, podpatrując je od konkurencji, niekoniecznie widząc szerszy obraz ich sytuacji. Właśnie dlatego wyspecjalizowaliśmy się w obsłudze komercyjnych centrów rehabilitacji, a przez to podpowiadamy rozwiązania właściwe na etapie ich rozwoju.

marketing medyczny-działania marketingowe- marketing w rehabilitacji-działania marketingowe zwiększające sprzedaż

W dzisiejszych czasach powiedzenie, że należy prowadzić działania marketingowe, aby pozyskać klientów, to jeden z najczęściej wypowiadanych truizmów, tak też jest . W naszej pracy określenie marketing w rehabilitacji spotykane jest bardzo często. Wiele ośrodków rehabilitacji do „robienia marketingu” korzysta z zasobów własnej kadry fizjoterapeutycznej, której zadaniem jest prowadzenie komunikacji w mediach społecznościowych uznając to za wystarczający marketing czy też czynności promocyjne.

Problem pojawia się wtedy, gdy okazuje się, że po pewnym czasie działalność promocyjna nie przynosi spodziewanej liczby nowych pacjentów. Zaczyna się wtedy eksperymentowanie z innymi środkami przekazu – np. uruchomienie kanału w kolejnej platformie społecznościowej, wykupienie reklamy płatnej czy też próby pozycjonowania strony.

Z założenia są to dobre działania, natomiast bardzo często obserwujemy  ich realizację w sposób wybiórczy, np. niedopasowanie miejsca reklamowania się do grupy docelowej czy brak mierzalności podejmowanych działań, które sprawiają, że nakłady na reklamę rosną, a efektów nie ma.


W naszej pracy zrozumieliśmy, że działania marketingowe zwiększające sprzedaż są o wiele bardziej skuteczne, gdy są ściśle skorelowane z całym biznesem ośrodka, a nie są prowadzone w oderwaniu od pozostałych procesów biznesowych. 

Właśnie dlatego nasze doradztwo obejmuje również nowoczesny marketing medyczny i marketing w fizjoterapii skierowany do komercyjnych ośrodków rehabilitacji.  Nie robimy go za klienta, a podpowiadamy w jaki sposób go robić, żeby pomagał w pozyskiwaniu dodatkowych pacjentów, a nie powodował tylko przepalenia budżetu na nieskuteczne działania marketingowe. Wierzymy, że lepsze efekty daje wsparcie klienta i pokazanie, jak dopasować marketing do realiów jego działalności, niż wykonywanie go za niego.

W ramach doradztwa w marketingu rehabilitacyjnym oferujemy m.in.:

Analizę obecnego stanu działań marketingowych;

Analizę oczekiwań klienta w zakresie marketingu medycznego i marketingu w fizjoterapii;

Analizę otoczenia biznesowego (usług oferowanych konkurencji, grup docelowych);

Budowę planu działań marketingowych w oparciu o personel ośrodka;

Doradztwo w zakresie działań marketingowych – co może i zrobi lepiej personel ośrodka, a co lepiej zlecić na zewnątrz i jak rozliczać takie usługi;

Budowę systemu oceny skuteczności prowadzonych działań marketingowych.

Przepalasz budżet marketingowy? Chcesz usprawnić marketing, bo nie widzisz jego efektów? 

Do Twojej dyspozycji oddajemy bezpłatną konsultację – sprawdź, czy możemy Ci pomóc usprawnić działania marketingowe!

Zobacz inne materiały, które mogą Cię zainteresować:

previous arrow
next arrow

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić: