Slide
OdtwórzPlay
logo-hunova-skyfi

Zrobotyzowany system do rehabilitacji

Hunova to zrobotyzowane urządzenie do rehabilitacji i oceny sensomotorycznej kończyn dolnych oraz tułowia, opracowane w celu spełnienia klinicznych potrzeb posiadania narzędzi do obiektywnej oceny i terapii, które będą wspierać w trakcie całego procesu rehabilitacji wszystkie zaangażowane osoby, czyli: lekarzy, fizjoterapeutów i pacjentów.

Movendo-hunova-skyfi-rehabilitacja -robotycznai

Wybrane sektory medyczne

Hunova to zrobotyzowane urządzenie, które zapewnia terapeutom intuicyjne i łatwe w użyciu narzędzie wspierające ich w pracy w obszarze ortopedii, geriatrii i neurologii.

movendo-technologia-hunova-ortopedia

ORTOPEDIA

W ortopedii i medycynie sportowej, hunova jest idealna do rehabilitacji stawu skokowego, kolanowego i biodrowego oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa poprzez bierne ćwiczenia mobilizacyjne, wzmacnianie mięśni, ćwiczenia kontroli posturalnej oraz równowagi.

Movendo-technologia-hunova-ortopedia

GERIATRIA

W obszarze geriatrii, hunova pozwala fizjoterapeutom pracować nad kontrolą posturalną, propriocepcją i równowagą oraz jest wykorzystywana do zapobiegania i oceny ryzyka upadków u osób starszych i reedukacji aspektów kognitywnych.

Movendo-technologia-hunova-rehabilitacja-neurologiczna-skyfi

NEUROLOGIA

W obszarze neurologii, hunova jest wykorzystywana do funkcjonalnej reedukacji poudarowej, do terapii schorzeń degeneracyjnych centralnego układu nerwowego jak choroba Parkinsona i stwardnienie rozsiane oraz porażeń obwodowego układu nerwowego. Jest to realizowane poprzez ćwiczenia kontroli posturalnej, równowagi, stabilizacji centralnej i propriocepcji.

Performance-index-movendo-badania
Movendo-hunova-rehabilitacja-skyfi
hunova
Cechy funkcjonalne

”Zmierz, co jest mierzalne, i uczyń mierzalnym to, co takim nie jest."

Galileusz

Hunova łączy ze sobą ocenę i rehabilitację w synergistyczną ścieżkę postępowania w celu dostarczenia możliwości monitorowania postępów w terapii w czasie rzeczywistym i możliwości dopasowania postępowania terapeutycznego w oparciu o wyniki.

System Kliknij i ćwicz
System „Kliknij i ćwicz”
Oprogramowanie zrobotyzowanego systemu hunova pozwala fizjoterapeutom stosować programy terapeutyczne, które pacjent może wykonywać samodzielnie, z minimalnym nadzorem fizjoterapeuty.
System szybkiego dostępu umożliwia natychmiastowy dostęp do prekonfigurowanych programów, co sprawia, że system jest intuicyjny i prosty w użyciu na sali ćwiczeń.
Movendo-hunova-oprogramowanie-system-rehabilitacji
Dwie demontowalne poręcze
Movendo-hunova-funkcjonalności-Poręcze-skyfi
Dwie demontowalne poręcze
Mogą być stosowane do dostosowania ćwiczenia (w pozycji siedzącej lub stojącej) a także służą do zapewnienia bezpieczeństwa pacjenta.
Movendo-hunova-funkcjonalności-Poręcz-krótka-skyfi
Movendo-hunova-funkcjonalności-Poręcz-długa-skyfi
Zrobotyzowane-siedzisko
Movendo-hunova-funkcjonalności-Zrobotyzowane-siedzisko-skyfi
Zrobotyzowane siedzisko z czujnikami
Siedzisko jest w stanie wykonywać ruchy jedno- i wielokierunkowe, których trajektorie, prędkości i zakresy są ustawiane przez terapeutę. Może być wykorzystywane w terapii biernej (mobilizacji), terapii czynnej (z oporem elastycznym lub hydrodynamicznym), terapii proprioceptywnej oraz terapii wspomaganej (wspierającej ruchy potrzebne do dokończenia ćwiczenia wtedy, gdy pacjent potrzebuje wsparcia). Siedziska w modelach hunova i huno S są wyposażone w czujniki siły i momentu siły oraz czujnik przemieszczenia.
OdtwórzPlay
Stabilizatory
Movendo-hunova-funkcjonalności-stabilizator-kolan-kostki-skyfi
Stabilizator stawu kolanowego i skokowego
Gdy jest używany w połączeniu z sandałem, zapobiega niestabilności stawu kolanowego podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych w obrębie stawu skokowego.
Movendo-hunova-funkcjonalności-stabilizator-kostki-skyfi
Sandał na stopę
Mocowany do ustawienia jednonóż w celu mobilizacji stawu skokowego.
Movendo-hunova-funkcjonalności-stabilizator-kolana-skyfi
Regulowane siedzisko
Movendo-hunova-funkcjonalności-Regulowane-siedzisko-skyfi
Regulowane siedzisko
Siedzisko jest dostosowywane do pozycji każdego pacjenta, aby zapewnić maksymalny komfort i właściwe wykonywanie ćwiczeń. Wszystkie urządzenia - Hunova, huno i huno S – pozwalają użytkownikowi zapisać pozycję siedziska dla każdego pacjenta, dzięki czemu zawsze jest dostępna ta sama optymalna konfiguracja.
Movendo-hunova-funkcjonalności-Regulowane-siedzisko-skyfi
Zrobotyzowana platforma
Movendo-hunova-funkcjonalności-Zrobotyzowana-platforma-Skyfi
Zrobotyzowana platforma z czujnikami
Zrobotozyzowana platforma pozwala na wykonywanie ćwiczeń w wariancie zarówno obu- jak i jednonożnym. Ćwiczenia polegające na częściowym odciążeniu mogą być wykonywane w trybie pracy jednonóż. Urządzenie może być wykorzystywane w terapii biernej (mobilizacji), terapii czynnej (z oporem elastycznym lub hydrodynamicznym), terapii proprioceptywnej oraz terapii wspomaganej (wspierającej ruchy potrzebne do dokończenia ćwiczenia wtedy, gdy pacjent potrzebuje wsparcia).
OdtwórzPlay
Movendo-hunova-funkcjonalności-Zrobotyzowana-platforma-widok-1-Skyfi

Konfiguracja unilateralna

Movendo-hunova-funkcjonalności-Zrobotyzowana-platforma-widok-2-Skyfi

Konfiguracja bilateralna

Rampa
Movendo-hunova-funkcjonalności-rampa-skyfi
Standardowa rampa
Standardowa rampa jest jednym z opcjonalnych elementów wyposażenia dla urządzeń hunova, huno i huno S i jest stosowana, gdy pracujemy z pacjentami niesamodzielnymi i/lub poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Rampa może zostać odłączona i schowana, gdy nie jest w użyciu. Całkowita długość rampy i urządzenia hunova wynosi 266 cm (104,7 cala).
Stała rampa
Stała rampa jest jednym z opcjonalnych elementów wyposażenia dla urządzeń hunova, huno i huno S i jest stosowana, gdy pracujemy z pacjentami niesamodzielnymi i/lub poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Rampa może być umieszczona w jednej linii z urządzeniem hunova/huno/huno S (180⁰) lub prostopadle do systemu (90⁰), w zależności od dostępnej powierzchni. Długość rampy: 163,5 cm (64,3 cala).
Movendo-hunova-funkcjonalności-Rampa-Skyfi
Slide
Nasze indeksy:
PREDYKCYJNE, REHABILITACYJNE, FUNKCJONALNE
Specyficzne dla medycyny
W obszarze biomedycznym, Movendo Technology ma świetną reputację, dzięki stosowaniu najnowocześniejszej technologii zrobotyzowanej. Od momentu powstania, wykorzystujemy swoją wiedzę w celu opracowania zindywidualizowanych rozwiązań rehabilitacyjnych w celu zaoferowania fizjoterapeutom i pacjentom spersonalizowanych programów rehabilitacyjnych do funkcjonalnej reedukacji czynności neuromotorycznych.
Ortopedia

Geriatria
Neurologia
Indeksy rehabilitacyjne
Movendo-silver-index
SILVER INDEX
Prewencja ryzyka upadów w o oparciu o algorytmy predykcji
Movendo-silver-index
PERFORMANCE INDEX
Ocena i poprawa wydajności poprzez robotykę
Movendo-silver-index
KNEE INDEX
Funkcjonalna ocena i terapia kolana
previous arrow
next arrow

Indeksy rehabilitacyjne

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej.