logo-movendo-polska-skyfi

PERFORMANCE INDEX

Ocena sportowa i poprawa wydajności sportowej

Movendo-performance-index

Indeksy do oceny sportowej i wydajności sportowca

Performance index to narzędzie do oceny całego ciała, które podsumowuje wyniki sportowca w kompleksowym raporcie, co czyni go idealnym rozwiązaniem zarówno dla sportowców amatorów, jak i dla profesjonalnych sportowców, którzy chcą poprawić swoje wyniki. 
Koncentracja w szczególności na równowadze i propriocepcji pozwala leczyć schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego, które stanowią jedne z najczęstszych przyczyn urazów i absencji zawodowej.

Movendo
OdtwórzPlay

Zobacz wideo o Performance Index

Slide
Performance Index
Badania naukowe

Performance index został opracowany dzięki ścisłej współpracy z trenerami i personelem fizjoterapeutycznym wiodącej włoskiej drużyny piłkarskiej, która była oceniana i leczona w trakcie sezonu.

Interdyscyplinarny zespół zidentyfikował obszary funkcjonalne, które mają decydujący wpływ na sprawność fizyczną sportowca i najlepsze testy do oceny każdego z nich.

Performance index jest dostępny na urządzeniu hunova, a także jego wersjach ortopedycznych huno i huno S.

Technologia została włączona do praktyki szpitali i placówek opieki zdrowotnej specjalizujących się w ortopedii (w tym medycynie sportowej), neurologii i geriatrii na całym świecie.

Slide 1

Performance index dobrze dostosowuje się do wielu dyscyplin sportowych.

Slide 1

Performance index dobrze dostosowuje się do wielu dyscyplin sportowych.

previous arrow
next arrow

Chcesz przeprowadzić kompleksową ocenę sportowca? Szukasz gotowego i skutecznego programu treningowego przygotowanego na podstawie przeprowadzonej oceny?

W czasie krótkiej, bezpłatnej konsultacji, porozmawiamy o Twoich dotychczasowych działaniach i omówimy rozwiązania, które mogą przynieść pożądane rezultaty.

Wyniki

Skuteczne rozwiązanie dla zawodowych sportowców oraz amatorów, mające na celu zwiększenie i porównanie wydajności fizycznej w celu jej optymalizacji lub powrotu do zdrowia po kontuzji.

Wskaźnik performance index dobrze dostosowuje się do wielu dyscyplin sportowych dzięki następującym cechom:

Check-mark_blue

ogólna ocena wydajności

Check-mark_blue

graficzne przedstawienie ogólnego stanu fizycznego

Check-mark_blue

szybkie, nieinwazyjne badania przesiewowe

Check-mark_blue

spersonalizowany trening oparty na obiektywnych badaniach przesiewowych

Performance index jest obliczany poprzez połączenie wyników ocen w 7 konkretnych obszarach. W przypadku zidentyfikowania deficytu w jednym lub większej liczbie obszarów funkcjonalnych, sugeruje najlepszą strategię zapobiegawczą, skupiając rehabilitację w tych obszarach, w których zrobotyzowana ocena wykryła nieoptymalne działanie.

Movendo Technology wspiera lekarzy i fizjoterapeutów oferując zindywidualizowane i specjalistyczne leczenia, dostarczając cenny zestaw obiektywnych danych i ilościowych informacji zwrotnych, które poprawiają zarówno skuteczność, jak i wydajność procesu rehabilitacji lub treningu.

Ścieżka terapeutyczna i rehabilitacja sportowca

performance-index-movendo-proces-rehabilitacji-roboycznej-skyfi
performance-index-movendo-proces-rehabilitacji-roboycznej-skyfi-tel
performance-index-movendo-proces-rehabilitacji-robotycznej-skyfi

Sugestie treningowe 

W zależności od wyników oceny sportowca, algorytm proponuje indywidualny program treningowy skupiający się na określonych obszarach funkcjonalnych i mierzony nasileniem wykrytego deficytu.
(Uzyskane rezultaty są przedstawiane za pomocą kolorów świateł drogowych w celu ułatwienia ich odczytu i interpretacji.)

Performance index obejmuje siedem różnych obszarów funkcjonalnych i identyfikuje te, które wymagają strategii treningowej w celu poprawy wydajności lub powrotu do zdrowia po kontuzji, wykorzystując jako punkt odniesienia dane uzyskane od osób osiągających wysokie wyniki oceniane za pomocą urządzenia.

Tabela-Movendo-performance-index-sugestie-treningowe-skyfu
Slide
Korzyści
Korzyści dla pacjenta:
Lepsze, zoptymalizowane wyniki sportowe
Specjalistyczna ocena i leczenie siły, zakresu ruchu, reaktywności, równowagi i propriocepcji
Szybkie, nieinwazyjne badania przesiewowe
Spersonalizowany program treningowy oparty na obiektywnych badaniach przesiewowych i określonych obszarach funkcjonalnych, w których stwierdzono deficyty
Korzyści dla ośrodka:
Ocena i leczenie zawodowych sportowców i amatorów
Obiektywny raport w czasie rzeczywistym o stanie sportowca
Założenia terapii bazujące na charakterystyce pacjenta
Spersonalizowany rodzaj terapii dla różnych użytkowników

Poznaj nasze pozostałe indeksy