logo-movendo-polska-skyfi

HUNO

Intuicyjne, łatwe w użyciu zrobotyzowane urządzenie rehabilitacyjne

Movendo-huno-skyfi-logo

Zrobotyzowany system rehabilitacji

Huno to modułowe zrobotyzowane narzędzie, które jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w zrobotyzowanej rehabilitacji, a które może być później zintegrowane z kolejnymi akcesoriami, ćwiczeniami i metodami oceny, w celu rozszerzenia ścieżek rehabilitacji w zależności od zwiększających się potrzeb, zapewniając placówce coraz bardziej zaawansowany system.

Movendo-huno-system-rehabilitacji-robotycznej-skyfi-r

Wybrane sektory medyczne

Performance-index-movendo-badania
Movendo-huno-system-rehabilitacji-skyfi
huno
Różne konfiguracje systemu huno

huno to rozwiązanie, które pozwala na ocenę pacjenta i dostarcza gotową ścieżkę postępowania rehabilitacyjnego dla tułowia, biodra, kolana i stawu skokowego.

To nowa koncepcja rehabilitacji, zawierająca dynamiczne i interaktywne ćwiczenia oparte o gry w celu zwiększenia stymulacji i zaangażowania pacjentów, stworzona specjalnie do pracy w warunkach ortopedycznych i rehabilitacji sportowej.

Slide 1

Terapia ortopedyczna*

huno pozwala fizjoterapeutom skupić się na terapii ortopedycznej tułowia, stawu biodrowego, kolanowego i skokowego. Wykorzystanie mechatronicznej platformy połączonej z czujnikami siły i położenia pozwala dobrać terapię do indywidualnych potrzeba każdego pacjenta i zapewnia bardzo wysoką jakość terapii poprzez celowaną, spersonalizowaną i efektywną interwencję.

TUŁÓW: Zespoły bólowe kręgosłupa, schorzenia ogniskujące się w obrębie mięśni tułowia, stabilizacja odcinka lędźwiowego, chirurgia kręgosłupa, złamania kręgów

BIODRO: proteza, złamanie, tendinopatia

KOLANO: rekonstrukcja ACL, proteza, złamania nasady bliższej kości piszczelowej, uszkodzenia więzadeł krzyżowych, uszkodzenia łąkotki, usunięcie łąkotek, zespół rzepkowo-udowy

STAW SKOKOWY: skręcenie, proteza, zerwanie ścięgna Achillesa, artroskopia, tendinopatia Achillesa

CAŁE CIAŁO: zaburzenia równowagi, elongacja, przykurcze, zerwanie mięśni

*(Terapię należy wykonywać po zakończonym stanie ostrym)

Chciałbyś szybciej zbadać pacjenta? Chciałbyś zarobić więcej zwiększając przepustowość Twojego ośrodka? 

W czasie krótkiej, bezpłatnej konsultacji, porozmawiamy o Twoich dotychczasowych działaniach i omówimy rozwiązania, które mogą przynieść pożądane rezultaty.

Ścieżka rehabilitacyjna

huno łączy ze sobą diagnostykę i rehabilitację w jedną ścieżkę, która monitoruje postępy terapii w czasie rzeczywistym.

Optymalizacja wydajności

huno mierzy parametry biomechaniczne każdego pacjenta i sugeruje odpowiednią ścieżkę rehabilitacyjną lub treningową, z celami ustalonymi pod konkretne poziomy funkcjonalne. W sporcie, obliczenia indeksów funkcjonalnych i porównanie wyników względem danych referencyjnych pozwala terapeutom zidentyfikować obszary deficytowe, a huno wykorzystuje te wyniki jako bazę do zasugerowania optymalnej ścieżki poprawy sprawności. 

Efektywna rehabilitacja od fazy ostrej

huno implementuje koncepcję szybkiego rozpoczynania terapii już od fazy ostrej, co sprawia, że można szybciej rozpocząć rehabilitację po urazie lub zabiegu (ACL, usunięcie łąkotek, złamania kończyny dolnej, protezoplastyka biodra/kolana/stawu skokowego, zerwania ścięgna Achillesa, skręcenia stawu skokowego) w celu przyspieszenia rehabilitacji.

Personalizowana rehabilitacja

huno pozwala precyzyjnie i jednocześnie w prosty sposób wybrać poziom trudności rehabilitacji i dopasować go do możliwości pacjenta. Spersonalizowana rehabilitacja składa się z ok. 150 ćwiczeń opracowanych zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi APTA (American Physical Therapy Association).

Zrobotyzowana-fizjoterapia-hunova-proces-rehabilitacji-indeksy-movendo-skyfi
Movendo-huno-skyfi-logo

Automatyczne raportowanie w czasie rzeczywistym

Huno na bieżąco zapisuje przebieg procesu rehabilitacji i generuje szczegółowe raporty na temat stanu pacjenta lub zawodnika, pozwalając na monitoring całego procesu fizjoterapeutycznego lub ścieżki treningowej.

Movendo-huno-system-rehabilitacji-z-sztuczną-inteligencja-skyfi

SZTUCZNA INTELIGENCJA I ZBIORY DANYCH

Poprzez wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji, huno i jego algorytmy uczenia maszynowego zapewniają optymalną personalizację ścieżki rehabilitacyjnej i treningowej. Sztuczna inteligencja zastosowana w huno pozwala także, aby poziomy trudności każdego ćwiczenia były dopasowane w czasie rzeczywistym przez ciągły monitoring wyników.

Movendo-huno-system-biofedback-grywalizacja-skyfi

GAMIFIKACJA

W trakcie procesu rehabilitacji, w zależności od wykonywanego ćwiczenia, pacjent wykorzystuje różne części ciała (staw skokowy, kolanowy, tułów) do kontrolowania awatarów (postaci) wyświetlanych na ekranie w różnych trybach treningowych i różnych grach. huno wykorzystuje ćwiczenia oparte o gry w celu stymulacji pacjenta do ciągłego poprawiania osiągniętych wyników, stale przyspieszając powrót do sprawności i zwiększając motywację do wykonywania ćwiczeń terapeutycznych.

Movendo-huno-system-rehabilitacji-robotycznej-oprogramowanie-skyfi

SYSTEM “KLIKNIJ I ĆWICZ”

Oprogramowanie zrobotyzowanego systemu huno pozwala fizjoterapeutom zastosować programy terapeutyczne, które pacjenci mogą wykonywać niezależnie, z minimalnym nadzorem. System szybkiego dostępu umożliwia natychmiastowy dostęp do prekonfigurowanych programów, co sprawia, że system jest intuicyjny i prosty w użyciu na sali ćwiczeń.

Movendo-huno-system-rehabilitacji-robotycznej-dwu-zadaniowość-skyfi

GERIATRIA

W obszarze geriatrii, huno pozwala pracować nad kontrolą posturalną, propriocepcją i równowagą oraz jest wykorzystywane do zapobiegania i oceny ryzyka upadków u osób starszych.

huno s

huno zostało zaprojektowane jako system modułowy, który pozwala technologii na adaptację do różnych ustawień. Użytkownicy mogą dokonać aktualizacji z huno do huno s poprzez dodanie zrobotyzowanego siedziska w celu dopełniania zestawu.

huno s rozszerza zakres stosowania (oceny i terapii) aby móc pracować nad całym spektrum przypadków z zakresu ortopedii, medycyny sportowej i neurologii poprzez zastosowanie platformy i zrobotyzowanego siedziska jednocześnie lub niezależnie od siebie, i jednocześnie zapewniając możliwość wykonywania ćwiczeń wzmacniających tułów oraz ćwiczeń stabilizacji centralnej.

huno s pozwala także na ćwiczenia izometryczne i izotoniczne dla mięśni kręgosłupa oraz wzmacnianie mięśni odpowiadających za stabilizację centralną, pozwalając terapeutom na pracę na każdym etapie rehabilitacji u pacjentów ortopedycznych i neurologicznych.

Movendo-huno-s-system-rehabilitacji-robotycznej-skyfi
Slide
Nasze indeksy rehabilitacyjne:
SILVER INDEX – rehabilitacja neurologiczna i geriatryczna
KNEE INDEX – rehabilitacja ortopedyczna
PERFORMANCE INDEX – rehabilitacja sportowa
Specyficzne dla rehabilitacji i medycyny
W obszarze biomedycznym, Movendo Technology ma świetną reputację, dzięki stosowaniu najnowocześniejszej technologii zrobotyzowanej. Od momentu powstania, wykorzystujemy swoją wiedzę w celu opracowania zindywidualizowanych rozwiązań rehabilitacyjnych w celu zaoferowania fizjoterapeutom i pacjentom spersonalizowanych programów rehabilitacyjnych do funkcjonalnej reedukacji czynności neuromotorycznych.
Nowoczesna rehabilitacja neurologiczna i geriatryczna
Nowoczesna rehabilitacja sportowa
Nowoczesna rehabilitacja ortopedyczna
Indeksy rehabilitacyjne
Movendo-silver-index
SILVER INDEX
Rehabilitacja neurologiczna i geriatryczna Przykładowe zastosowanie: Prewencja i ocena ryzyka upadków
Movendo-silver-index
PERFORMANCE INDEX
Rehabilitacja sportowa
Przykładowe zastosowanie: Ocena sportowa i rehabilitacja sportowca
Movendo-silver-index
KNEE INDEX
Rehabilitacja ortopedyczna
Przykładowe zastosowanie: Funkcjonalna ocena i rehabilitacja stawu kolanowego

Poznaj również – hunova

Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej.