Analiza ruchu 3D – Noraxon Ultium Motion – Noraxon myomotion

Noraxon-Ultium-Motion-czujniki
Noraxon-Ultium-Motion-czujniki
Thumbnail 1
Thumbnail 2
Thumbnail 3
Thumbnail 4
Thumbnail 5
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Thumbnail 1
Thumbnail 2
Thumbnail 3
Thumbnail 4
Thumbnail 5
previous arrow
next arrow

Noraxon Ultium Motion

System Ultium Motion wykorzystuje czujniki inercyjne (IMU), które w czasie rzeczywistym pozwalają dokonywać pomiarów kątów anatomicznych w stawach, kątów orientacyjnych oraz przyspieszenia liniowego. System z powodzeniem może być wykorzystywany w warunkach laboratoryjnych, jak i w warunkach naturalnych np. na boisku, hali czy bieżni. 

Dane są wyświetlane w postaci przejrzystych wykresów i animacji w formie awatara, co pozwala na łatwą interpretację i wizualizację zbieranych danych.  System może być swobodnie synchronizowany z urządzeniami EMG, ścieżkami, bieżniami czy wkładkami mierzącymi ciśnienie podeszwowe stóp, a także platformami mierzącymi siłę reakcji podłoża, szybkoklatkowymi kamerami wideo i innymi systemami w ramach oprogramowania myoRESEARCH, jak np. Biodex System 4 Pro, czujniki siły czy inne rozwiązania pozwalające na wyprowadzenie sygnału w formie analogowej.

Noraxon-motion-bezprzewodowe

Bezprzewodowy i przenośny

Integracja wielu urządzeń

Noraxon-motion-bieg

Od jednego czujnika do zestawu na całe ciało

Wszystko to przekłada się na możliwość szybkiego i intuicyjnego generowania przejrzystych raportów z prowadzonych badań, generowania dużej ilości danych, które mogą zostać wyeksportowane w zautomatyzowany sposób do plików tekstowych do dalszej analizy w oprogramowaniach zewnętrznych. 

Wraz z systemem Ultium Motion producent dostarcza unikatowe rozwiązanie w postaci darmowej półrocznej licencji dla studentów oraz pracowników uczelni, co pozwala na organizowanie przez wykładowców znacznie ciekawszych i praktycznych zajęć dydaktycznych.

Slide 1
OdtwórzPlay
Narzędzie do korekcji kalibracji

Narzędzie do korekcji kalibracji może być używane do dostosowania lub korekty kalibracji statycznej wykonanej za pomocą systemu Ultium Motion, umożliwiając użytkownikowi bezpośredni pomiar postawy pacjenta i jej zastosowanie do awatara myoMOTION. System również automatycznie mierzy i dostosowuje długość kości pacjenta. Narzędzie to oferuje możliwość uzyskania modelowania zgodnego z ISB za pomocą inercyjnych czujników ruchu i jest dostępne wyłącznie w systemie Noraxon.

Slide 1
Noraxon-Ultium-Motion-odbiornik
Bezstratna rejestracja danych nawet poza zasiegiem odbiornika

Układy pamięci flash wbudowane w każdy czujnik przechowują wszelkie pakiety danych, których nie można wysłać do odbiornika z powodu zakłóceń transmisji lub braku zasięgu. Szybko odzyskuj przechowywane dane i wypełniaj luki w wielu nagraniach jednocześnie za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych offline.

Slide 1
OdtwórzPlay
Funkcjonalna procedura kalibracji w trudnych warunkach pola magnetycznego

Wykorzystując techniki oparte na akcelerometrach procedura funkcjonalnej kalibracji pozwala łagodzić wpływ zakłóceń pola magnetycznego, które występują w miejscu rejestracji danych. W oprogramowanie wbudowane są trzy procedury kalibracji, które pozwalają dobrać odpowiednią metodę do warunków, w których wykonujesz badania.

Slide 1
Noraxon-Ultium-Motion-odbiornik
Uniwersalny odbiornik Ultium

Konfiguruj dowolnie nawet do 16 kanałów EMG i Motion IMU. Nowy system Ultium Motion wykorzystuje innowacyjny, uniwersalny odbiornik oraz stację ładującą kompatybilną z czujnikami EMG, pozwala to obniżyć koszty zwiększa mobilność i upraszcza zbieranie danych z dwóch systemów równocześnie. Jeśli posiadasz już system Ultium EMG, Twój obecny odbiornik będzie współpracował z czujnikami Ultium Motion IMU.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Noraxon-motion-ergonomia

Ergonomia w miejscu pracy

Czytaj więcej…
Noraxon-motion-analiza-chodu

Analiza chodu i biegu

Czytaj więcej…
noraxon-powrot-do-gry

Ocena powrotu do gry

Czytaj więcej…
noraxon-test-wydolności

Testy wydolności

Czytaj więcej…
Noraxon-motion-golf-zamach

Analiza zamachu

Czytaj więcej…
Noraxon-motion-rzut-piłką

Analiza rzutu i uderzenia

Czytaj więcej…

“Moi dobrzy przyjaciele z #JohnsHopkins Physical Therapy pomyśleli, że dobrym pomysłem będzie przetestowanie ich nowego sprzętu z firmy #Noraxon. Miałem na sobie 13 czujników mierzących wszystkie parametry kinematyczne. Dzięki @kenjohnsn za tę niesamowitą okazję, aby lepiej zrozumieć, co kocham robić!”

Philippe DeRosier
Running Coach

Cena Ultium Motion
Spotify Premium for 2 months!
Image is not available
Noraxon-Ultium-Motion-analiza-ruchu-Skyfi
Ultium-Motion-Noraxon-diagnostyka-analiza-ruchu-Skyfi
Noraxon-Ultium-Motion-analiza-biegu-Skyfi
Noraxon-Ultium-Motion-analiza-ruchu-diagnostyka-Skyfi
Ultium Motion?

Cena systemu może się wahać w zależności od kilku czynników:

Ikona-Marsi-Bionics-egzoszkielet-dla-dzieci-Skyfi
Lat
gwarancji
Ikona-Marsi-Bionics-egzoszkielet-dla-dzieci-Skyfi
Potrzeb
szkoleniowych
Ikona-Marsi-Bionics-egzoszkielet-dla-dzieci-Skyfi
Preferowanej
konfiguracji i kursu walut
CENA:
3 czujniki do testów TUG:
108 000 – 115 000 zł

7 czujników do testów chodu:
180 000 – 200 000 zł

16 czujników do analizy ruchu całego ciała:
347 000 – 375 000 zł
(brutto, 8% VAT)

Chcesz robić badania również poza laboratorium i potrzebujesz kompleksowego i przenośnego narzędzia do analizy ruchu 3D?

Podczas bezpłatnej konsultacji omówimy Twoją sytuację i sprawdzimy, czy potrafimy Ci pomóc.

Gotowe jak i w pełni konfigurowalne raporty

Noraxon zapewnia użytkownikom konfigurowalne raporty, które w szybki i skuteczny sposób wyróżniają kluczowe wyniki zarejestrowanych danych.