Analiza zamachu, rzutu i uderzenia

Analiza zamachu i funkcjonalne testy do analizy biomechanicznej, analizy uderzenia lub rzutu zawodnika

Wielu sportowców może skorzystać na biomechanicznej ocenie różnych ruchów sportowych, takich jak uderzanie, rzucanie czy zamach. Zrozumienie, w jaki sposób badany porusza swoim ciałem i jakich mięśni używa podczas tych czynności, pozwala na poprawę i maksymalizację ich zdolności, aby stać się lepszym sportowcem. 

analiza-zamachu

Analiza rzutu, analiza uderzenia i analiza zamachu z wykorzystaniem systemów Noraxon

Oprogramowanie firmy Noraxon obsługuje wiele urządzeń i ułatwia integrację różnych biomechanicznych systemów rejestrujących w celu stworzenia wszechstronnego laboratorium analizy ruchu. Wiodąca w branży technologia pomaga trenerom i klinicystom opracować plan leczenia sportowców, aby zapobiec możliwym kontuzjom i poprawić ogólny stan zdrowia czy wydajność. 
Dzięki systemowi Noraxon użytkownicy mogą śledzić i analizować:
·         sekwencje kinematyczne,
·         prędkość i przyspieszenie,
·         wydajność ruchu,
·         rozkład masy,
·         produkcję siły i mocy,
·         poprawę wydajności,
·         postęp treningowy.Narzędzia stosowane do analizy zamachu, uderzenia lub rzutu zawodnika

Dzięki zastosowaniu wielonarzędziowej platformy programowej, użytkownicy mogą jednocześnie rejestrować wiele rodzajów – serii – danych biomechanicznych z wielu różnych urządzeń. Wszystkie zintegrowane urządzenia są automatycznie synchronizowane, a dane są dostępne w łatwy sposób. Pozwala to na szybkie, ale jednocześnie także bardzo dokładne przeanalizowanie, jak ludzkie ciało się porusza i jakie czynniki mają wpływ na ten ruch. Nasze zintegrowane oprogramowanie pozwala użytkownikom na prostą integrację różnych narzędzi pomiarowych, tak aby dopasować idealnie zarówno do budżetu, jak i indywidualnych potrzeb badawczych i diagnostycznych.

Noraxon-oprogramowanie-heksagon

Sugerowany sprzęt

Dostosuj konfigurację analizy ruchu sportowców za pomocą dowolnej kombinacji produktów Noraxon, dopasowując ją do konkretnych potrzeb pomiarowych: