Qualisys-analiza-chodu-3D-ikona-Skyfi

Chód – analiza chodu
Analiza kliniczna & badania naukowe


Dedykowany moduł rejestracji i analizy chodu usprawni Twoją pracę

Analiza chodu wymaga niezawodnego sprzętu i dedykowanych narzędzi usprawniających pracę. Zwłaszcza podczas pracy z pacjentami klinicznymi ważne jest, aby wykorzystywane narzędzia spełniały wymagania urządzeń medycznych, dlatego też w swojej ofercie firma Qualisys posiada dostosowane rozwiązania do potrzeb pracy z pacjentami klinicznymi oraz potrzeb badawczych czy naukowych.


Qualisys-analiza-chodu-motion-capture-system-Skyfi

Moduł chodu – do badań i zastosowań klinicznych

Moduł chodu zawiera wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzenia analizy chodu za pomocą systemu analizy ruchu Qualisys. Moduł ten jest idealnym narzędziem do prowadzenia badań, zajęć edukacyjnych lub do wykorzystania w środowisku klinicznym.

Dzięki możliwości wyboru różnych gotowych modeli biomechanicznych markerów (IOR, CAST czy Conventional Gait Model), trybów, konfiguracji urządzeń i modułów rejestracji, zapewniamy, że nasze oprogramowanie szybko dostosujesz do swoich potrzeb lub dotychczas stosowanych procedur.

Moduł chodu zawiera obszerną dokumentację i instrukcje krok po kroku dotyczące umiejscowienia markerów na ciele badanego, dzięki czemu skrócisz czas potrzebny na przygotowanie pacjenta do badania i szybciej zarejestrujesz interesujące Cię dane.

Wybór odpowiedniego rozwiązania do analizy ruchu w Twoim laboratorium chodu

W zależności od głównego zastosowania systemu możliwy jest wybór odpowiedniej konfiguracji sprzętu jak i oprogramowania. Jeżeli głównym zastosowaniem systemu ma być diagnostyka, ocena leczenia i jego monitoring to najlepszym wyborem będzie dedykowany temu zastosowaniu pakiet konfiguracyjny Qualisys Clinical System. Jeżeli natomiast jesteś naukowcem i głównym zastosowaniem systemu będą prace naukowe i edukacja studentów to moduł chodu sprosta wszystkim wyzwaniom z tego zakresu.


Analiza chodu – raporty online

Za pomocą jednego kliknięcia uzyskasz interaktywny raport z wynikami analizy chodu offline na dysku komputera lub online w zapewniającej bezpieczeństwo chmurze z Twoimi danymi. Raport opiera się na szablonie przygotowanym przez specjalistów w tej dziedzinie Bakera, McGinleya i Thomasona na potrzeby warsztatów na temat interpretacji wyników analizy chodu ukierunkowanej na detekcji słabych obszarów na spotkaniu JEGM, Miami, 2010.

Block
Raport online

Pomiar na pacjentach? Korzyści systemu klinicznego Qualisys

System kliniczny Qualisys (QCS) to zestaw naszego sprzętu i oprogramowania, który  jest dedykowany do użytku klinicznego. System ten został tak zaprojektowany i oferuje na tyle szerokie możliwości konfiguracji, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

System kliniczny Qualisys to urządzenie medyczne posiadające europejskie oznaczenie CE klasy 1m, które zostało dopuszczone przez FDA do użytku klinicznego w Stanach Zjednoczonych.

Qualisys-medyczny-system-analizy-ruchu-w-przestrzeni-trójwymiarowej-skyfi

Qualisys-analiza-chodu-wchodzenie-po-schodach-markery-pasywne-Skyfi

Projekt badawczy? Skorzystaj
z niespotykanej elastyczności

Wybierz moduł do badania chodu i uzyskaj rozwiązanie, które bezproblemowo integruje się z wieloma innymi systemami, w tym platformami do pomiaru sił reakcji  podłoża, systemami EMG, systemami inercyjnej analizy ruchu czy nawet systemami do śledzenia ruchów gałek ocznych. Tak szerokie możliwości integracji z innymi systemami biomechanicznymi pozwolą Ci wykorzystać posiadane już urządzenia oraz pozwolą na rozbudowę Twojego systemu w przyszłości.

System posiada możliwości eksportu zarejestrowanych danych do plików c3d, txt czy MATLAB, dzięki czemu możesz analizować i przetwarzać dane również za pomocą innych narzędzi.


Modele biomechaniczne mocowania markerów

Rozumiemy, że nie ma jednego idealnego  modelu markerów, który pasowałby do konkretnych potrzeb i preferencji wszystkich laboratoriów chodu. Właśnie dlatego moduł chodu obsługuje różne modele, z których każdy ma udokumentowane zastosowanie w uznanych laboratoriach analizy chodu. Oprogramowanie zapewnia modele biomechaniczne takie jak: CAST, IOR, CGM, CGM2, Oxford foot, Rizzoli foot.

Qualisys-układ-markerów-pasywnych-według-protokołu-analiza-ruchu-Skyfi

Qualisys-analiza-ruchu-szykoklatkowe-precyzyjne-kamery-3D-Skyfi

Kamery do analizy ruchu

Dzięki szerokiej gamie kamer do analizy ruchu możesz mieć pewność, że znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb oraz pomieszczenia (jeżeli chcesz np. rejestrować małe znaczniki w wielosegmentowych modelach stóp). Nasi eksperci pomogą Ci znaleźć najlepszą konfigurację kamer i opcje montażu, zapewniając najwyższą jakość rejestrowanych danych.


Platformy do pomiaru reakcji sił podłoża

Platformy do pomiaru sił reakcji podłoża określają środek nacisku i składowe siły, umożliwiając zaawansowanemu oprogramowaniu biomechanicznemu, takiemu jak Visual3D na obliczanie sił i momentów sił  w poszczególnych stawach.

W przypadku modułu badawczego chodu można użyć dowolnej platformy, która jest kompatybilna z naszym oprogramowaniem QTM. Obejmuje to platformy AMTI, Bertec i Kistler oraz wybrane, oprzyrządowane bieżnie. W systemie klinicznym Qualisys można używać tylko wybranych platform, które same w sobie są urządzeniami medycznymi.

Qualisys-analiza-ruchu-3D-platformy-sił-reakcji-podłoża-AMTI-Kistler-Bertec-Skyfi

Qualisys-wideo-analiza-rcuhu-2D-Skyfi

Wideo

Wideo jest używane w większości laboratoriów chodu do wizualizacji wektorów siły (wektory nakładane na obraz wideo) oraz do porównywania zmierzonych danych z subiektywnym wrażeniem z filmu. Nasze kamery wideo Miqus są w pełni zsynchronizowane i skalibrowane z systemem Motion Capture, umożliwiając idealne nałożenie obrazu 3D.


EMG – Elektromiografia

Systemy EMG dokładnie mierzą aktywność mięśni podczas całego cyklu chodu. Dzięki naszemu oprogramowaniu do gromadzenia danych Qualisys Track Manager (QTM) dane EMG są rejestrowane w sposób zsynchronizowany z danymi analizy ruchu w jednym pliku.