Tymo
FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące
Tymo

Czy mogę wykorzystać platformę do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji?

Tak. Możesz przeprowadzić diagnostykę i terapię z pacjentem nawet na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji w różnych pozycjach wyjściowych, korzystając z różnych trybów terapii.

Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji Parkinsona?

Oczywiście. Urządzenie umożliwia m.in. trening rytmiczny, który został specjalnie stworzony z myślą o rehabilitacji dla Parkinsoników. Posiada także wiele różnych funkcjonalności, które wykorzystasz w rehabilitacji równowagi i koordynacji z którą pacjenci z chorobą Parkinsona mają często problem.

tymo-platforma-stabilometryczna-równowaga-Tyromotion-skyfi

.

 • Czy platforma jest wyposażona w dodatkowe barierki do asekuracji?

  Nie, natomiast, dzięki temu, że nie ma barierek cena jest niższa, a w razie potrzeby asekuracji możesz wykorzystać coś innego (świetnie sprawdzają się poręcze do nauki chodu).

 • Jaka jest maksymalna masa ciała pacjenta, który może skorzystać z Tymo?

  Tymo to najcieńsza platforma posturograficzna i balansowa na świecie, dzięki czemu możesz ją łatwo przenieść i zabrać na domówkę, a i tak pozwala na rehabilitację pacjentów do 150 kg więc będzie użyteczna praktycznie z każdym pacjentem.

 • Czy przystawki do niestabilnego podłoża są wytrzymałe?

  Oczywiście. Bezpiecznie można je wykorzystać w rehabilitacji pacjentów do 150 kg.

 • Czy mogę uzyskać dofinansowanie na urządzenie?

  Nie ma bezpośredniego dofinansowania na to urządzenie, natomiast cyklicznie pojawiają się różne możliwości, z których możesz skorzystać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami telefonicznie +48 732 192 424 lub mailowo: biuro@skyfi.pl

 • Czy w cenę platformy do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń Tymo wliczone jest szkolenie?

  Tak. Szkolenie z obsługi przeprowadzone przez jedną z najbardziej doświadczonych instruktorek Tyromotion na świecie, która nauczy Cię obsługi urządzenia oraz podpowie w jaki sposób najlepiej wykorzystać system w specyfice Twojej placówki.

 • Jaki jest czas realizacji zamówienia?

  Bezpiecznie należy założyć 6-8 tygodni natomiast często jest możliwa szybsza realizacja zamówienia.

 • Jeżeli dojdzie do awarii jak wygląda serwis platformy do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń Tymo?

  Informujesz nas o zaistniałej sytuacji telefonicznie lub mailowo. W większości przypadków do 48h powinniśmy znać przyczynę problemu, a do 72h go naprawić, jeżeli nie jest potrzebne “domówienie” części zamiennych. Jeżeli należy je zamówić czas naprawy przedłuża się o około tydzień.

 • Ile należy czekać na części zamienne do platformy Tymo?

  Krótko. W większości przypadków będzie to czas między 4 a 6 dni roboczych.

 • Ile zazwyczaj kosztuje serwis pogwarancyjny platformy do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń Tymo?

  To zależy od rodzaju usterki, natomiast w większości przypadków będą to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

 • Jak wygląda szkolenie z platformy do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń Tymo?

  Szkolenie prowadzone jest w ośrodku klienta w języku polskim przez certyfikowanego instruktora Tyromotion. Obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną na pacjentach klienta i trwa 1 dzień. Tymo to bardzo wszechstronne urządzenie, które posiada wiele funkcji i aby prawidłowo i w pełni je wykorzystywać zalecamy szkolenie w pełnym wymiarze godzin.

 • Co z aktualizacją oprogramowania platformy do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń Tymo?

  Komputer, na którym pracujesz nie powinien być podłączony do internetu w związku z czym oprogramowanie nie będzie aktualizować się automatycznie. Jeżeli nastąpi aktualizacja oprogramowania i istotnych dla Ciebie funkcji – otrzymasz od nas taką informację oraz aktualizację.

 • Jacy pacjenci mogą skorzystać z platformy do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń ?

  Głównie dorośli i pediatryczni pacjenci neurologiczni i ortopedyczni, nawet w bardzo ciężkim stanie, np. pacjenci po udarze mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych, z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), stwardnieniem rozsianym (SM), chorobą Parkinsona itp.

 • Jaki jest zakres wzrostu pacjentów?

  Nie ma ograniczenia wzrostowego. Platforma balansowa Tymo jest wykorzystywana w rehabilitacji dzieci i dorosłych.

 • Czy urządzenie jest przebadane a rehabilitacja z jego pomocą bezpieczna dla pacjentów?

  Oczywiście, technologia przed dopuszczeniem do sprzedaży została bardzo dokładnie przebadana. Tymo tak jak pozostałe urządzenia Tyromotion posiada certyfikacje medyczną, która potwierdza wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

 • Czy istnieją dowody naukowe potwierdzające skuteczność urządzenia?

  Oczywiście, jeżeli jesteś zainteresowany listą publikacji – napisz do nas na adres: biuro@skyfi.pl

  Wkrótce postaramy się umieścić publikacje również na naszej stronie internetowej.

 • Jakie są ograniczenia platformy do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń Tymo - kto nie może skorzystać z terapii?

  Większość pacjentów może skorzystać z rehabilitacji, ponieważ Tymo pozwala na pracę z pacjentami neurologicznymi, ortopedycznymi, geriatrycznymi i pediatrycznymi na różnych etapach rehabilitacji. Zazwyczaj ograniczeniem do rehabilitacji może być zaawansowana osteoporoza w której istnieje wysokie ryzyko złamań kończyn dolnych, niestabilne złamania kończyn dolnych, czy wysoki poziom ataksji.

 • Czy jest jakaś opcja progresu terapii? Czy jeżeli pacjent będzie coraz lepszy mogę zaproponować mu kolejne wyzwania?

  Oczywiście. Tymo jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, posiada różne tryby pracy, dodatkowe przystawki tworzące niestabilne podłoże oraz oprogramowanie z możliwością programowania kolejnych wyzwań dla pacjenta i ciągłego utrudniania rehabilitacji.

 • Ile trwa przygotowanie pacjenta do rehabilitacji na platformie do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń Tymo?

  W zasadzie nic 😉 Wszystko zależy od aktywności, którą chcesz wykonać, natomiast urządzenie jest praktycznie bezobsługowe więc przygotujesz pacjenta do rehabilitacji w kilka chwil i więcej czasu wykorzystasz na rehabilitację i zwiększysz skuteczność prowadzonej terapii.

 • Ile trwa terapia i jak długo zazwyczaj powinna trwać?

  To zależy od wielu czynników, takich jak chociażby stan pacjenta, czy rodzaj terapii, którą chcesz przeprowadzić. Zazwyczaj sesja trwa ok. 30 minut, natomiast czas terapii możesz dostosować do potrzeb pacjenta i indywidualnie prowadzonej ścieżki rehabilitacji.

 • Czy urządzenie jest awaryjne?

  Nie. Tymo charakteryzuje bardzo niska awaryjność.

 • Jaki najcięższy pacjent może skorzystać z terapii?

  150 kg

 • Jakich efektów terapeutycznych można spodziewać się po terapii w urządzeniu?

  To zależy od wielu czynników. Do głównych korzyści w wyniku prowadzonej terapii można zaliczyć: poprawa równowagi i kontroli postawy, wzrost siły mięśniowej i aktywności pacjenta, podtrzymanie oraz zwiększenie zakresu mobilności stawów, redukcja przykurczów i regulacja napięcia mięśniowego. Poprawa działania układu krążeniowego, oddechowego, pokarmowego, poprawa zdolności do wykonywania czynności życia codziennego, poprawa jakości życia i funkcji poznawczych.

 • Jak długo należy ćwiczyć, żeby mieć zauważalne efekty terapeutyczne?

  To zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj choroby, stan funkcjonalny, wcześniej stosowana terapia. Dowody naukowe pokazują, że poprzez regularne wykorzystywanie urządzeń Tyromotion można znacząco zwiększyć liczbę wykonywanych powtórzeń i intensywność rehabilitacji, co prowadzi do szybszego powrotu funkcji i jej lepszej jakości, poprawy skuteczności prowadzonej rehabilitacji oraz skrócenia pobytu pacjenta w ośrodku.

 • Czy można przeprowadzić prezentację urządzenia online?

  Tak, jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją online, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 732 192 424 lub mailowo: biuro@skyfi.pl

 • Ile wynosi gwarancja?

  W zależności od potrzeb czy budżetu – od roku z możliwością wydłużenia do 5 lat.

 • Czy w urządzeniu można przeprowadzić wstępną diagnostykę serwisową online?

  Tak. W większości przypadków zaczniemy od diagnostyki serwisowej online, żeby jak najszybciej znaleźć przyczynę problemu.

 • Czy mogę wykorzystać platformę do ćwiczeń równowagi oraz pomiaru dystrybucji obciążeń na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji?

  Tak. Możesz przeprowadzić diagnostykę i terapię z pacjentem nawet na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji w różnych pozycjach wyjściowych, korzystając z różnych trybów terapii.

 • Czy mogę przeprowadzić diagnostykę pacjenta na urządzeniu?

  Oczywiście. Tymo umożliwia bardzo dużo opcji diagnostycznych, także tych bardzo unikatowych jak test balansu. Za pomocą jednego testu ocenisz 3 układy odpowiadające za równowagę pacjenta (wzrokowy, przedsionkowy, somatosensoryczny) i zaprojektujesz nową usługę rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami równowagi.

 • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji Parkinsona?

  Oczywiście. Urządzenie umożliwia m.in.. trening rytmiczny, który został specjalnie stworzony z myślą o rehabilitacji dla Parkinsoników. Posiada także wiele różnych funkcjonalności, które wykorzystasz w rehabilitacji równowagi i koordynacji z którą pacjenci z chorobą Parkinsona mają często problem.

 • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu?

  Oczywiście. Platforma balansowa Tymo jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, posiada różne tryby pracy, dodatkowe przystawki, których wykorzystanie ogranicza tylko nasza kreatywność i umożliwia terapię całego ciała w różnych pozycjach. W rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu za pomocą Tymo można prowadzić np. naukę zmiany pozycji, wstawania z łóżka czy krzesła albo prowadzić unikatowy trening równowagi w pozycji siedzącej. Oprócz treningu balansu, u udarawców sprawdzi się świetnie w rehabilitacji funkcji poznawczych i afazji.

 • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji neurologicznej?

  Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów neurologicznych m.in. urazy rdzenia kręgowego, urazy czaszkowo-mózgowe, udary mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane (SM), mózgowe porażenie dziecięce (MPD), dystrofie mięśniowe i inne choroby neurologiczne.

 • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji ortopedycznej?

  Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów ortopedycznych m.in. w rehabilitacji pooperacyjnej stawu kolanowego i biodrowego, endoprotezoplastyce kolana i biodra, po rekonstrukcji więzadła krzyżowego, złamaniach kończyn dolnych, amputacjach i wielu innych urazach i schorzeniach.

 • Z czego składa się system Tymo?

  Do głównych elementów systemu należą:
  • 1x TYMO platforma terapeutyczna,
  • 1x TYMO przystawka niestabilne podłoże 1D,
  • 1x TYMO przystawka niestabilne podłoże 2D,
  • 1x TYMO przystawka poduszka X,
  • 1x ładowarka TYMO .

 • Ile kosztuje Tymo?

  Cena Tymo, w zależności od aktualnego kursu walut, lat gwarancji, potrzeb szkoleniowych, waha się w przedziale 55 000 – 70 000 zł (brutto 8% VAT). Ceny platform do rehabilitacji wahają się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku Tymo w jednym urządzeniu dostajemy funkcjonalność dwóch platform – platformy stabilometrycznej i balansowej oraz możliwość wykorzystania w sposób mobilny w rehabilitacji także kończyn górnych i w różnych pozycjach np. w siadzie, a nie tylko w staniu.

 • Czy w urządzeniu są gotowe ćwiczenia i programy terapeutyczne?

  Oczywiście. Wiemy, że częstym problemem w szpitalu jest ogromna liczba pacjentów oraz mało czasu i fizjoterapeutów potrzebnych do ich obsługi. Właśnie dlatego w urządzeniach Tyromotion stworzyliśmy sekwencję ruchowe, w których można z góry zaprogramować kilkanaście minut terapii składającej się z różnych zadań i w tym czasie zająć się innym pacjentem.

 • Ile miejsca muszę przeznaczyć na urządzenie? Jakie są wymiary platformy balansowej Tymo?

  Tymo to mała, przenośna platforma w związku z czym nie musisz na nią przeznaczać dodatkowego miejsca i możesz stosować ją w dowolnym miejscu – w sali rehabilitacji, pokoju pacjenta czy też zabrać na terapię domową.

 • W jakich ośrodkach i na jakich oddziałach rehabilitacji wykorzystywane jest urządzenie?

  Ośrodki komercyjne i publiczne oddziały rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, geriatrycznej, onkologicznej, ogólnej i pediatrycznej.

Zastanawiasz się czy Tymo sprawdzi się w Twojej sytuacji?

Umów się na bezpłatną konsultację z wieloletnim praktykiem systemów Tyromotion i wspólnie sprawdzicie, czy potrafi Ci pomóc.