Pablo
FAQ
Najczęściej zadawane pytania dotyczące
Pablo

Ile urządzeń jest w Polsce?

W Polsce Pablo zostało zainstalowane w ponad 100 placówkach rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i onkologicznej. Jest jednym z najczęściej wybieranych urządzeń do terapii kończyn górnych w Polsce.

Czy mogę przeprowadzić diagnostykę pacjenta na urządzeniu?

Oczywiście. Kupując Pablo dostajesz ogromne możliwość diagnostyki i terapii kończyn górnych i dolnych u bardzo szerokiej grupy pacjentów neurologicznych, ortopedycznych, geriatrycznych, dorosłych i pediatrycznych, w tym m.in. podstawową analizę chodu z generowaniem raportów oraz diagnostykę różnych chwytów ręki.

Pablo-Tyromotion-Skyfi-rehabilitacja-kończyn-górnych-analiza-chodu

.

  • Czy pacjent musi być całkowicie sprawny poznawczo aby korzystać z terapii na Pablo?

    Całkowicie nie, natomiast powinien być komunikatywny.

  • Czy rehabilitacja z wykorzystaniem Pablo jest nudna?

    Nie. Pacjenci uwielbiają korzystać z urządzeń Tyromotion. Terapie ruchowe są ciekawe, a gry i zróżnicowanie poziomów trudności bardzo angażujące, co przekłada się na motywację, zaangażowanie i skuteczność prowadzonej rehabilitacji.

  • Jak wykorzystywać system Pablo funkcjonalnie?

    Istnieje mnóstwo możliwości i nie sposób wymienić ich wszystkich 😊

    Z wykorzystaniem Pablo możesz m.in. wykonać:
    • diagnostykę zakresów ruchu w stawie ramiennym, łokciowym, nadgarstkowym,
    • diagnostykę siły różnych chwytów ręki,
    • podstawową analizę chodu,
    • ćwiczenia tułowia i przenoszenia ciężaru ciała,
    • ćwiczenia poszczególnych faz chodu,
    • ćwiczenia przechodzenia z siadu do wstania,
    • i wiele innych, funkcjonalnych ćwiczeń.

  • Czy w urządzeniu do diagnostyki i interaktywej terapii całego ciała z biofeedbackiem są gotowe ćwiczenia i programy terapeutyczne?

    Oczywiście. Wiemy, że częstym problemem w szpitalu jest ogromna liczba pacjentów oraz mało czasu i fizjoterapeutów potrzebnych do ich obsługi. Właśnie dlatego w urządzeniach Tyromotion stworzyliśmy sekwencję ruchowe, w których można z góry zaprogramować kilkanaście minut terapii składającej się z różnych zadań i w tym czasie zająć się innym pacjentem.

  • Jaki jest zasięg czujników?

    10 metrów.

  • Czy urządzenie posiada części zużywalne? Jak często trzeba je wymieniać?

    Nie posiada.

  • Jaki jest czas realizacji zamówienia?

    12-16 tygodni.

  • Jeżeli dojdzie do awarii jak wygląda serwis urządzenia do diagnostyki i interaktywnej terapii całego ciała z biofeedbackiem Pablo?

    Informujesz nas o zaistniałej sytuacji telefonicznie lub mailowo. W większości przypadków do 48h powinniśmy znać przyczynę problemu, a do 72h go naprawić, jeżeli nie jest potrzebne “domówienie” części zamiennych. Jeżeli należy je zamówić czas naprawy przedłuża się o około tydzień.

  • Ile należy czekać na części zamienne do urządzenia Pablo?

    Krótko. W większości przypadków będzie to czas między 4 a 6 dni roboczych.

  • Ile zazwyczaj kosztuje serwis pogwarancyjny urządzenia do diagnostyki i interaktywnej terapii całego ciała z biofeedbackiem Pablo?

    To zależy od rodzaju usterki, natomiast w większości przypadków będą to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

  • Jak wygląda szkolenie z urządzenia rehabilitacyjnego Pablo?

    Szkolenie prowadzone jest w ośrodku klienta w języku polskim przez certyfikowanego instruktora Tyromotion. Obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną na pacjentach klienta i trwa 1 dzień. Pablo to bardzo wszechstronne urządzenie, które posiada wiele funkcji i aby prawidłowo i w pełni je wykorzystywać zalecamy szkolenie w pełnym wymiarze godzin.

  • Co z aktualizacją oprogramowania w urządzeniu do diagnostyki i interaktywnej terapii całego ciała z biofeedbackiem Pablo?

    Komputer, na którym pracujesz nie powinien być podłączony do internetu w związku z czym oprogramowanie nie będzie aktualizować się automatycznie. Jeżeli nastąpi aktualizacja oprogramowania i istotnych dla Ciebie funkcji – otrzymasz od nas taką informację oraz aktualizację.

  • Czy mogę uzyskać dofinansowanie na urządzenie?

    Nie ma bezpośredniego dofinansowania na to urządzenie, natomiast cyklicznie pojawiają się różne możliwości, z których możesz skorzystać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 732 192 424) lub mailowo (biuro@skyfi.pl)

  • Czy w cenę urządzenia do diagnostyki i interaktywnej terapii całego ciała z biofeedbackiem Pablo wliczone jest szkolenie?

    Tak. Szkolenie z obsługi przeprowadzone przez jedną z najbardziej doświadczonych instruktorek Tyromotion na świecie, która nauczy Cię obsługi urządzenia oraz podpowie w jaki sposób najlepiej wykorzystać system w specyfice Twojej placówki.

  • Jacy pacjenci mogą skorzystać z urządzenia do diagnostyki i interaktywnej terapii całego ciała z biofeedbackiem?

    Głównie dorośli i pediatryczni pacjenci neurologiczni i ortopedyczni, nawet w bardzo ciężkim stanie, np. pacjenci po udarze mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych, z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), stwardnieniem rozsianym (SM), chorobą Parkinsona itp.

  • Jaki jest zakres wzrostu pacjentów?

    Urządzenie nie ma ograniczeń wzrostu pacjentów – jest przeznaczone dla pacjentów pediatrycznych i dorosłych.

  • Czy urządzenie jest przebadane a rehabilitacja z jego pomocą bezpieczna dla pacjentów?

    Oczywiście, technologia przed dopuszczeniem do sprzedaży została bardzo dokładnie przebadana. Pablo tak jak pozostałe urządzenia Tyromotion posiada certyfikacje medyczną, która potwierdza wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

  • Czy istnieją dowody naukowe potwierdzające skuteczność urządzenia?

    Oczywiście, jeżeli jesteś zainteresowany listą publikacji – napisz do nas na adres: biuro@skyfi.pl

    Wkrótce postaramy się umieścić publikacje również na naszej stronie internetowej.

  • Jak urządzenie do diagnostyki i interaktywej terapii całego ciała z biofeedbackiem Pablo radzi sobie ze spastycznością?

    Generalnie dobrze natomiast wszystko zależy od poziomu spastyczności. Samo urządzenie (w przeciwieństwie do robota Amadeo) nie posiada dedykowanego trybu do zmniejszenia spastyczności, natomiast pacjenci ze spastycznością mogą korzystać z terapii na urządzeniu Pablo (zazwyczaj wykorzystuje się różne przystawki, żeby jak najlepiej dostosować pozycję pacjenta do terapii).

  • Jakie są ograniczenia systemu do rehabilitacji Pablo - kto nie może skorzystać z terapii?

    Większość pacjentów może skorzystać z rehabilitacji, ponieważ Pablo pozwala na pracę z praktycznie każdym pacjentem neurologicznym, ortopedycznym, pediatrycznym i geriatrycznym na różnych etapach rehabilitacji. Względnym przeciwskazaniem do rehabilitacji mogą być bardzo silne ograniczenia kognitywne, które mogą utrudnić wykonywanie bardziej skomplikowanych zadań.

  • Czy jest jakaś opcja progresu terapii? Czy jeżeli pacjent będzie coraz lepszy mogę zaproponować mu kolejne wyzwania?

    Oczywiście. System Pablo jest bardzo wszechstronny, posiada różne tryby pracy, dodatkowe przystawki, czujniki inercyjne, których wykorzystanie ogranicza tylko nasza kreatywność oraz oprogramowanie z możliwością programowania kolejnych wyzwań dla pacjenta i ciągłego utrudniania rehabilitacji.

  • Ile trwa przygotowanie pacjenta do rehabilitacji na urządzeniu do diagnostyki i interaktywej terapii całego ciała z biofeedbackiem?

    W zasadzie nic 😉 Wszystko zależy od aktywności, którą chcesz wykonać, natomiast urządzenie jest praktycznie bezobsługowe więc przygotujesz pacjenta do rehabilitacji w kilka chwil i więcej czasu wykorzystasz na rehabilitację i zwiększysz skuteczność prowadzonej terapii.

  • Ile trwa terapia i jak długo zazwyczaj powinna trwać?

    To zależy od wielu czynników, takich jak chociażby stan pacjenta, czy rodzaj terapii, którą chcesz przeprowadzić. Zazwyczaj sesja trwa ok. 30 minut, natomiast czas terapii możesz dostosować do potrzeb pacjenta i indywidualnie prowadzonej ścieżki rehabilitacji.

  • Czy urządzenie jest awaryjne?

    Nie. Pablo charakteryzuje bardzo niska awaryjność.

  • Jakich efektów terapeutycznych można spodziewać się po terapii w urządzeniu?

    To zależy od wielu czynników. Do głównych korzyści w wyniku prowadzonej terapii można zaliczyć: wzrost siły mięśniowej i aktywności pacjenta, podtrzymanie oraz zwiększenie zakresu mobilności stawów, redukcja przykurczów i regulacja napięcia mięśniowego, poprawa zdolności do wykonywania czynności życia codziennego, poprawa jakości życia, funkcji poznawczych i wiele innych.

  • Jak długo należy ćwiczyć, żeby mieć zauważalne efekty terapeutyczne?

    To zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj choroby, stan funkcjonalny, wcześniej stosowana terapia. Dowody naukowe pokazują, że poprzez regularne wykorzystywanie urządzeń Tyromotion można znacząco zwiększyć liczbę wykonywanych powtórzeń i intensywność rehabilitacji, co prowadzi do szybszego powrotu funkcji i jej lepszej jakości, poprawy skuteczności prowadzonej rehabilitacji oraz skrócenia pobytu pacjenta w ośrodku.

  • Ile urządzeń jest w Polsce?

    W Polsce Pablo zostało zainstalowane w ponad 100 placówkach rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i onkologicznej. Jest jednym z najczęściej wybieranych urządzeń do terapii kończyn górnych w Polsce.

  • Czy można przeprowadzić prezentację urządzenia online?

    Tak, jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją online, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 732 192 424 lub mailowo: biuro@skyfi.pl

  • Ile wynosi gwarancja na urządzenie do diagnostyki i interaktywnej terapii całego ciała z biofeedbackiem?

    W zależności od potrzeb czy budżetu – od roku z możliwością wydłużenia do 5 lat.

  • Czy w urządzeniu można przeprowadzić wstępną diagnostykę serwisową online?

    Tak. W większości przypadków zaczniemy od diagnostyki serwisowej online, żeby jak najszybciej znaleźć przyczynę problemu.

  • Czy mogę wykorzystać urządzenie na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji?

    Tak. Możesz przeprowadzić diagnostykę i terapię z pacjentem nawet na bardzo wczesnym etapie rehabilitacji w różnych pozycjach wyjściowych, korzystając z różnych trybów terapii i przystawek, które pozwolą na ćwiczenia z różnymi zakresami ruchu i deficytami np. z ręką spastyczną.

  • Czy mogę przeprowadzić diagnostykę pacjenta na urządzeniu?

    Oczywiście. Kupując Pablo dostajesz ogromne możliwość diagnostyki i terapii kończyn górnych i dolnych u bardzo szerokiej grupy pacjentów neurologicznych, ortopedycznych, geriatrycznych, dorosłych i pediatrycznych, w tym m.in. podstawową analizę chodu z generowaniem raportów oraz diagnostykę różnych chwytów ręki.

  • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji Parkinsona?

    Oczywiście. Urządzenie świetnie sprawdzi się w rehabilitacji Parkinsoników. Posiada wiele różnych funkcjonalności, które wykorzystasz w rehabilitacji równowagi i koordynacji z którą pacjenci z chorobą Parkinsona mają często problem. Dodatkowo możesz przeprowadzić analizę chodu oraz np. reedukację chodu z wykorzystaniem czujników inercyjnych w celu nauki wydłużania kroku.

  • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu?

    Oczywiście. System Pablo jest bardzo wszechstronny, posiada różne tryby pracy, dodatkowe przystawki, czujniki inercyjne, których wykorzystanie ogranicza tylko nasza kreatywność i umożliwia terapię całego ciała. System Pablo pozwola m.in. na naukę samodzielności pacjenta z treningiem funkcji i czynnością dnia codziennego (ADL). Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji równowagi, chodu, afazji i rehabilitacji funkcji poznawczych.

  • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji neurologicznej?

    Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów neurologicznych m.in. urazy rdzenia kręgowego, urazy czaszkowo-mózgowe, udary mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane (SM), mózgowe porażenie dziecięce (MPD), dystrofie mięśniowe i inne choroby neurologiczne.

  • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji ortopedycznej?

    Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów ortopedycznych m.in. w rehabilitacji pooperacyjnej obręczy barkowej, łokcia, nadgarstka i ręki, po złamaniach kończyn górnych, amputacjach, urazach ścięgien i wielu innych urazach i schorzeniach.

  • Z czego składa się system?

    Do głównych elementów systemu należą:
    • 1 x czujnik siły do diagnostyki i rehabilitacji,
    • 2 x czujnik ruchu do diagnostyki i rehabilitacji,
    • 1 x przystawka Multiboard do ćwiczeń tułowia,
    • 1 x przystawka Multiball do ćwiczeń nadgarstka,
    • 3 x przystawka antypoślizgowa Multipad (1 x L, 2 x S),
    • 1 x ładowarka z kablem zasilającym i adapterami.

  • Jakie tryby pracy i konfiguracje umożliwia urządzenie do diagnostyki i interaktywnej terapii całego ciała z biofeedbackiem?

    Jest ich zbyt dużo, żeby wszystkie wymienić 😊
    W skrócie Pablo to jedno z niewielu rozwiązań, które za taką cenę daje tyle możliwości zarówno diagnostycznych jak i terapeutycznych w obrębie całego ciała. Z wykorzystaniem Pablo możesz m.in. wykonać:
    • diagnostykę zakresów ruchu w stawie ramiennym, łokciowym, nadgarstkowym,
    • diagnostykę siły różnych chwytów ręki,
    • podstawową analizę chodu,
    • ćwiczenia tułowia i przenoszenia ciężaru ciała,
    • ćwiczenia poszczególnych faz chodu,
    • ćwiczenia przechodzenia z siadu do wstania,
    • i wiele innych, funkcjonalnych ćwiczeń.

  • Ile kosztuje Pablo?

    Cena Pablo, w zależności od aktualnego kursu walut, lat gwarancji, potrzeb szkoleniowych, waha się w przedziale 60 000 – 75 000 zł (brutto 8% VAT). Dbamy o to, aby wycena Pablo była zawsze jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert dostępnych na rynku. Dlatego przez wiele lat w placówkach komercyjnych i publicznych udało się zainstalować ponad 100 systemów.

  • Ile miejsca muszę przeznaczyć na urządzenie? Jakie są wymiary urządzenia?

    Pablo jest systemem, który składa się z dwóch małych czujników ruchu, czujnika siły a także dodatkowych przystawek – kuli i kierownicy. W związku z tym to, ile potrzebujesz miejsca będzie zależało od Ciebie i od przystawek, z których będziesz korzystać. Niezależnie od wybranych przystawek, na ilość potrzebnego miejsca będzie mieć wpływ rodzaj komputera jaki będziesz wykorzystywać do obsługi systemu. Użytkownicy, którzy mają mało miejsca i którym zależy na mobilności urządzenia decydują się na wersję z laptopem – wtedy system praktycznie mieści się w jednym kartonie czy w niewielkiej szafce. Z kolei użytkownicy, którzy cenią sobie duży monitor do pracy z pacjentem, stolik z regulowaną wysokością, decydują się na osobne stanowisko, które w praktyce zajmie Ci około 3 m2 do swobodnej pracy z pacjentem.

  • W jakich ośrodkach i na jakich oddziałach rehabilitacji wykorzystywane jest urządzenie?

    Ośrodki komercyjne i publiczne oddziały rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, geriatrycznej, onkologicznej, ogólnej i pediatrycznej.

  • Zastanawiasz się czy Pablo sprawdzi się w Twojej sytuacji?

    Umów się na bezpłatną konsultację z wieloletnim praktykiem systemów Tyromotion i wspólnie sprawdzicie, czy potrafi Ci pomóc.