Myro
FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące
Myro

Jaki jest zakres wzrostu pacjentów do Myro?

Nie ma ograniczenia wzrostowego. Multisensoryczny system do rehabilitacji jest wykorzystywany w rehabilitacji dzieci i dorosłych. Ekran również można podzielić na mniejsze “obszary robocze” w związku z czym mniejsze dzieci również doskonale będą sobie radzić.

Jakich efektów terapeutycznych można spodziewać się po terapii w urządzeniu?

Do głównych korzyści w wyniku prowadzonej terapii można zaliczyć: poprawa funkcji poznawczych, wzrost siły mięśniowej i aktywności pacjenta, podtrzymanie oraz zwiększenie zakresu mobilności stawów, redukcja przykurczów i regulacja napięcia mięśniowego, poprawa zdolności do wykonywania czynności życia codziennego, poprawa jakości życia i wiele innych.

Tyromotion-Myro-interaktywna-tablica-do-rehabilitacji-kkgórnych-Skyfi

.

 • Czym Myro różni się od dużego tableta?

  Wszystkim 🙂 W skrócie Myro to jedno z niewielu urządzeń na rynku, które posiada:

  • tak rozbudowane i specjalnie zaprogramowane we współpracy z psychoterapeutami ćwiczenia funkcji poznawczych, połączonych z motoryką kończyn górnych;
  • ekran z wbudowanymi czujnikami, które m.in. umożliwią przeprowadzenie diagnostyki siły nacisku i ciągnięcia;
  • gotowe programy z myślą o pacjentach z zaniedbaniem połowiczym;
  • przystawki do ćwiczeń czynności dnia codziennego (ADL) z wbudowanymi czujnikami do rozpoznawania rodzaju przedmiotu;
  • duży, łatwo dostosowywalny do pacjenta ekran z regulacją pochylenia i zmianą wysokości urządzenia – możliwość ćwiczeń w pozycji siedzącej, stojącej.

 • Czy programy są opracowane przez specjalistów?

  Tak. Multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro to jedno z niewielu urządzeń na rynku, które posiada tak rozbudowane i specjalnie zaprogramowane we współpracy z psychoterapeutami ćwiczenia funkcji poznawczych, połączonych z motoryką kończyn górnych.

 • Jak czyścić ekran Myro?

  Zwykłymi chusteczkami do ekranu.

 • Czy mogę uzyskać dofinansowanie na urządzenie?

  Nie ma bezpośredniego dofinansowania na to urządzenie, natomiast cyklicznie pojawiają się różne możliwości, z których możesz skorzystać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 732 192 424) lub mailowo (biuro@skyfi.pl)

 • Czy w cenę multisensorycznego systemu terapeutycznego do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro wliczone jest szkolenie?

  Tak. Szkolenie z obsługi przeprowadzone przez jedną z najbardziej doświadczonych instruktorek Tyromotion na świecie, która nauczy Cię obsługi urządzenia oraz podpowie w jaki sposób najlepiej wykorzystać system w specyfice Twojej placówki.

 • Jaki jest czas realizacji zamówienia?

  Bezpiecznie należy założyć 6-8 tygodni natomiast często jest możliwa szybsza realizacja zamówienia.

 • Jeżeli dojdzie do awarii jak wygląda serwis multisensorycznego systemu terapeutycznego do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  Informujesz nas o zaistniałej sytuacji telefonicznie lub mailowo. W większości przypadków do 48h powinniśmy znać przyczynę problemu, a do 72h go naprawić, jeżeli nie jest potrzebne “domówienie” części zamiennych. Jeżeli należy je zamówić czas naprawy przedłuża się o około tydzień.

 • Ile należy czekać na części zamienne do urządzenia multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  Krótko. W większości przypadków będzie to czas między 4 a 6 dni roboczych.

 • Ile zazwyczaj kosztuje serwis pogwarancyjny urządzenia multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  To zależy od rodzaju usterki, natomiast w większości przypadków będą to kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

 • Jak wygląda szkolenie z urządzenia multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  Szkolenie prowadzone jest w ośrodku klienta w języku polskim przez certyfikowanego instruktora Tyromotion. Obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną na pacjentach klienta i trwa 1 dzień. Myro to bardzo wszechstronne urządzenie, które posiada wiele funkcji i aby prawidłowo i w pełni je wykorzystywać zalecamy szkolenie w pełnym wymiarze godzin.

 • Co z aktualizajcą oprogramowania do urządzenia multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  Komputer, na którym pracujesz nie powinien być podłączony do internetu w związku z czym oprogramowanie nie będzie aktualizować się automatycznie. Jeżeli nastąpi aktualizacja oprogramowania i istotnych dla Ciebie funkcji – otrzymasz od nas taką informację oraz aktualizację.

 • Jacy pacjenci mogą skorzystać z multisensorycznego systemu terapeutycznego do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  Głównie dorośli i pediatryczni pacjenci neurologiczni i ortopedyczni, nawet w bardzo ciężkim stanie, np. pacjenci po udarze mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych, z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), stwardnieniem rozsianym (SM), chorobą Parkinsona itp. Również pacjenci z zaburzeniami funkcji poznawczych (niezależnie od jednostki chorobowej) – ponieważ urządzenie zawiera dużo opcji w tym zakresie.

 • Jaki jest zakres wzrostu pacjentów do Myro?

  Nie ma ograniczenia wzrostowego. Multisensoryczny system do rehabilitacji jest wykorzystywany w rehabilitacji dzieci i dorosłych. Ekran również można podzielić na mniejsze “obszary robocze” w związku z czym mniejsze dzieci również doskonale będą sobie radzić.

 • Czy urządzenie jest przebadane a rehabilitacja z jego pomocą bezpieczna dla pacjentów?

  Oczywiście, technologia przed dopuszczeniem do sprzedaży została bardzo dokładnie przebadana. Myro, tak jak pozostałe urządzenia Tyromotion, posiada certyfikacje medyczną, która potwierdza wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

 • Czy istnieją dowody naukowe potwierdzające skuteczność urządzenia - multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  Oczywiście, jeżeli jesteś zainteresowany listą publikacji – napisz do nas na adres: biuro@skyfi.pl
  Wkrótce postaramy się umieścić publikacje również na naszej stronie internetowej.

 • Jak multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro radzi sobie ze spastycznością?

  W trakcie terapii spastyczność nie powinna w niczym przeszkadzać, jednak z ręką spastyczną nic nie zrobi – do tego służy Amadeo 😉 Jeżeli ręka jest bardzo spastyczna i pacjent np. nie jest w stanie jej otworzyć – wtedy do dyspozycji mamy różnego rodzaju przystawki, które można wykorzystać podczas pracy z pacjentem.

 • Jakie są ograniczenia multisensorycznego systemu terapeutycznego do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro - kto nie może skorzystać z terapii?

  Większość pacjentów może skorzystać z rehabilitacji, ponieważ Myro pozwala na pracę z pacjentami neurologicznymi, ortopedycznymi, geriatrycznymi i pediatrycznymi na różnych etapach rehabilitacji. Zazwyczaj ograniczeniem do rehabilitacji może być zaawansowana osteoporoza w której istnieje wysokie ryzyko złamań kończyn górnych, czy wysoki poziom ataksji.

 • Czy jest jakaś opcja progresu terapii? Czy jeżeli pacjent będzie coraz lepszy mogę zaproponować mu kolejne wyzwania?

  Oczywiście. Myro z oprogramowaniem TyroS skupia się głównie na rehabilitacji funkcji poznawczych i ma ogromne możliwości zróżnicowania poziomu trudności. Nawet do stopnia w którym osoba bez żadnych ograniczeń poznawczych może mieć problemy 😉

 • Ile trwa przygotowanie pacjenta do rehabilitacji na urządzeniu - multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  W zasadzie nic 🙂 Wszystko zależy od aktywności, którą chcesz wykonać, natomiast urządzenie jest praktycznie bezobsługowe więc przygotujesz pacjenta do rehabilitacji w kilka chwil i więcej czasu wykorzystasz na rehabilitację i zwiększysz skuteczność prowadzonej terapii.

 • Ile trwa terapia i jak długo zazwyczaj powinna trwać?

  To zależy od wielu czynników, takich jak chociażby stan pacjenta, czy rodzaj terapii, którą chcesz przeprowadzić. Zazwyczaj sesja trwa ok. 30 minut, natomiast czas terapii możesz dostosować do potrzeb pacjenta i indywidualnie prowadzonej ścieżki rehabilitacji.

 • Czy multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro jest awaryjny?

  Nie. Myro charakteryzuje bardzo niska awaryjność.

 • Jak urządzenie jest transportowane?

  Przywieziemy je osobiście na wskazany przez Ciebie adres dostawy, żeby mieć pewność, że wszystko zostanie zrealizowane bezpiecznie i bez najmniejszych problemów.

 • Jakich efektów terapeutycznych można spodziewać się po terapii w urządzeniu?

  To zależy od wielu czynników. Do głównych korzyści w wyniku prowadzonej terapii można zaliczyć: poprawa funkcji poznawczych, wzrost siły mięśniowej i aktywności pacjenta, podtrzymanie oraz zwiększenie zakresu mobilności stawów, redukcja przykurczów i regulacja napięcia mięśniowego, poprawa zdolności do wykonywania czynności życia codziennego, poprawa jakości życia i wiele innych.

 • Jak długo należy ćwiczyć, żeby mieć zauważalne efekty terapeutyczne?

  To zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj choroby, stan funkcjonalny, wcześniej stosowana terapia. Dowody naukowe pokazują, że poprzez regularne wykorzystywanie urządzeń Tyromotion można znacząco zwiększyć liczbę wykonywanych powtórzeń i intensywność rehabilitacji, co prowadzi do szybszego powrotu funkcji i jej lepszej jakości, poprawy skuteczności prowadzonej rehabilitacji oraz skrócenia pobytu pacjenta w ośrodku.

 • Czy można przeprowadzić prezentację urządzenia online?

  Tak, jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją online, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 732 192 424 lub mailowo: biuro@skyfi.pl

 • Ile wynosi gwarancja na multisensoryczny system terapeutyczny do kończyn górnych z biofeedbackiem Myro?

  W zależności od potrzeb czy budżetu – od roku z możliwością wydłużenia do 5 lat.

 • Czy w urządzeniu można przeprowadzić wstępną diagnostykę serwisową online?

  Tak. W większości przypadków zaczniemy od diagnostyki serwisowej online, żeby jak najszybciej znaleźć przyczynę problemu.

 • Czy mogę przeprowadzić diagnostykę pacjenta na urządzeniu?

  Oczywiście. Myro umożliwia bardzo dużo opcji diagnostycznych, obejmujących m.in. diagnostykę funkcji kognitywnych. Posiada także ekran z wbudowanymi czujnikami, które m.in. umożliwią przeprowadzenie diagnostyki siły nacisku i ciągnięcia.

 • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji Parkinsona?

  Oczywiście. Urządzenie świetnie sprawdzi się w rehabilitacji Parkinsoników np. w podtrzymywaniu sprawności ruchowej i wykorzystywaniu wciąż zachowanych wzorców ruchowych, szczególnie tych bardziej złożonych. Urządzenie umożliwia rehabilitację czynności dnia codziennego (ADL) z wykorzystaniem prawdziwych obiektów np. kubka, klucza, monety i innych przedmiotów, czy przeprowadzenie diagnostyki siły nacisku i ciągnięcia.

 • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu?

  Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu, z zaburzeniami funkcji motorycznych, koncentracji, selektywnej uwagi, percepcji wzrokowo-przestrzennej i zdolności przestrzenno-percepcyjnych. Myro wykorzystasz w rehabilitacji funkcji poznawczych oraz częstych problemach z afazją.

 • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji neurologicznej?

  Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów neurologicznych m.in. urazy rdzenia kręgowego, urazy czaszkowo-mózgowe, udary mózgu, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane (SM), mózgowe porażenie dziecięce (MPD), dystrofie mięśniowe i inne choroby neurologiczne.

 • Czy mogę wykorzystać urządzenie w rehabilitacji ortopedycznej?

  Oczywiście. Sprawdzi się świetnie w rehabilitacji bardzo szerokiej grupy pacjentów ortopedycznych m.in. w rehabilitacji pooperacyjnej obręczy barkowej, łokcia, nadgarstka i ręki, po złamaniach kończyn górnych, amputacjach, urazach ścięgien i wielu innych urazach i schorzeniach dystalnych części kończyny górnej.

 • Z czego składa się system Myro?

  Do głównych elementów systemu należą:

  • Rama stołu składająca się ze stabilizatorów z kółkami, kolumny podnoszącej (wraz z elementami sterującymi), blatu stołu, pojemnika do przechowywania, 3 ograniczników transportowych, szafki sterowniczej ze zintegrowanym komputerem i monitorem.

  • Mysz, podkładka pod mysz i klawiatura

  • Obiekty MYRO: moneta, piłka, filiżanka, uchwyt, pusta platforma do pojedynczych obiektów, przyssawka do ćwiczeń w obrębie siły

 • Jakie tryby pracy i konfiguracje umożliwia urządzenie?

  W skrócie Myro to jedno z niewielu urządzeń na rynku, które posiada tak rozbudowane i specjalnie zaprogramowane we współpracy z psychoterapeutami ćwiczenia funkcji poznawczych, połączonych z motoryką kończyn górnych.

  • narzędzie dla słabszych i mocniejszych pacjentów – zróżnicowanie poziomu ćwiczeń
  • gotowe programy z myślą o pacjentach z zaniedbaniem połowiczym
  • przystawki do ćwiczeń czynności dnia codziennego (ADL) z wbudowanymi czujnikami do rozpoznawania rodzaju przedmiotu
  • duży, łatwo dostosowywalny do pacjenta ekran z regulacją pochylenia i zmianą wysokości urządzenia – możliwość ćwiczeń w pozycji siedzącej, stojącej
  • ekran z wbudowanymi czujnikami, które m.in. umożliwią przeprowadzenie diagnostyki siły nacisku i ciągnięcia
  • wykorzystanie w terapii zajęciowej i u psychologów

 • Ile kosztuje Myro?

  Cena Myro, w zależności od aktualnego kursu walut, lat gwarancji, potrzeb szkoleniowych, waha się w przedziale 195 000 – 250 000 zł (brutto 8% VAT). W przypadku Myro i innych urządzeń Tyromotion cena wiąże się z wyborem lidera rynku rehabilitacji i obniżenia poziomu ryzyka biznesowego.

 • Czy w urządzeniu są gotowe ćwiczenia i programy terapeutyczne?

  Oczywiście. Wiemy, że częstym problemem w szpitalu jest ogromna liczba pacjentów oraz mało czasu i fizjoterapeutów potrzebnych do ich obsługi. Właśnie dlatego w urządzeniach Tyromotion stworzyliśmy sekwencje ruchowe, w których można z góry zaprogramować kilkanaście minut terapii składającej się z różnych zadań i w tym czasie zająć się innym pacjentem.

 • Ile miejsca muszę przeznaczyć na urządzenie? Jakie są wymiary urządzenia?

  W zależności od tego, czy pacjent będzie ćwiczył na stojąco czy na siedząco, do swobodnej pracy potrzebujesz około 3 m2. Wymiary samego urządzenia to 1504 x 890 x 718 mm (dł x szer x wys).

 • W jakich ośrodkach i na jakich oddziałach rehabilitacji wykorzystywane jest urządzenie?

  Ośrodki komercyjne i publiczne oddziały rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, geriatrycznej, onkologicznej, ogólnej i pediatrycznej.

Zastanawiasz się czy Myro sprawdzi się w Twojej sytuacji?

Umów się na bezpłatną konsultację z wieloletnim praktykiem systemów Tyromotion i wspólnie sprawdzicie, czy potrafi Ci pomóc.