EMG Biofeedback

EMG Biofeedback Noraxon

Biofeedback EMG (elektromiograficzny) to technika, która pozwala osobom ćwiczącym zrozumieć i nauczyć się rozpoznawać ich własne napięcie mięśniowe „na żywo”.
Biofeedback jest wartościowym narzędziem, ponieważ dzięki niemu ćwiczący może nauczyć się lepszej kontroli nad aktywacją lub relaksacją własnych mięśni. Stosując wskazówki wizualne lub dźwiękowe, ćwiczący może się nauczyć, czy potrafi we właściwy sposób wykorzystywać swoje mięśnie oraz otrzymywać na bieżąco korekcję i wdrażać to w ćwiczeniach.

Noraxon-emg-oprogramowanie-biofeedback

Analiza – elektromiografia powierzchniowa Noraxon

Biofeedback EMG Noraxon jest sprawdzoną metodą, dzięki której pacjenci uczą się i nabywają świadomości na temat skurczu mięśni oraz uzyskują szybsze postępy w treningu. Dzięki tej technice zwiększa się także ich motywacja do dalszych ćwiczeń, ponieważ ich postępy są mierzalne i widoczne dla nich samych. Dzięki konfigurowalnym protokołom Noraxona do biofeedbacku, zawierających m.in. wskazówki dźwiękowe i wizualne, terapeuci mogą pomóc pacjentom zwiększyć kontrolę nad ich mięśniami. Szeroka możliwość konfigurowania raportów pozwala na obiektywną kontrolę postępów każdego pacjenta, nawet w przypadku modyfikacji elementów treningu. Dodatkowo, dostępna jest również aplikacja do biofeedbacku dla urządzeń z Androidem, dzięki czemu można łatwo i szybko przeprowadzić trening biofeedback.


Platforma MR3

Dzięki zastosowaniu wielonarzędziowej platformy programowej, użytkownicy mogą jednocześnie rejestrować wiele rodzajów – serii – danych biomechanicznych z wielu różnych urządzeń. Wszystkie zintegrowane urządzenia są automatycznie synchronizowane, a dane są dostępne w łatwy sposób. Pozwala to na szybkie, ale jednocześnie także bardzo dokładne przenalizowanie, jak ludzkie ciało się porusza i jakie czynniki mają wpływ na ten ruch. Nasze zintegrowane oprogramowanie pozwala użytkownikom na prostą integrację różnych narzędzi pomiarowych, tak aby dopasować idealnie zarówno do budżetu, jak i indywidualnych potrzeb badawczych i diagnostycznych.

Noraxon-oprogramowanie-heksagon

Sugerowany sprzęt

Zwiększ możliwości pracy z biofeedbackiem przez dodanie kamer 2D