Analiza zakresu ruchu – ocena zakresu ruchu

Analiza zakresu ruchu

Badanie zakresu ruchu (ROM) lub elastyczności jest ważne dla określenia przyczyny i nasilenia problemów związanych z ruchomością stawów. Niewłaściwa elastyczność może powodować ból, ograniczenia w codziennych czynnościach lub uprawianiu sportu, a także wzorce kompensacyjne, które mogą prowadzić do większej dysfunkcji. Elastyczność stawów, zdefiniowana przez zakresu ruchu (ROM) danej struktury, jest niezbędna zarówno dla zapobiegania urazom, jak i może być pomocna w mierzeniu postępu rehabilitacji po urazie. 

analiza-zakresu-ruchu

Analiza zakresu ruchu z wykorzystaniem systemów Noraxon

Zunifikowane oprogramowanie Noraxon pozwala na szybką analizę aktywności lub ćwiczenia, przy czym głównym celem jest śledzenie wzorców i głównych parametrów, takich jak maksymalny, minimalny i całkowity zakres, dla dowolnego z mierzonych kątów w stawie. Poboczne porównania lub porównania z innymi zapisami pozwalają łatwo dostrzec deficyty i dysfunkcje, dzięki czemu plan treningu lub terapii może być ukierunkowany na skuteczną zmianę, korzystając z obiektywnych danych jako przewodnika.  


Platforma MR3

Korzystając z platformy oprogramowania dla wielu urządzeń firmy Noraxon, użytkownicy mogą jednocześnie zbierać wiele rodzajów danych biomechanicznych z różnych urządzeń. Wszystkie zintegrowane urządzenia są automatycznie synchronizowane, a łatwo dostępne dane pozwalają na szybkie, ale wszechstronne zrozumienie, w jaki sposób porusza się ludzkie ciało i jakie są jego czynniki. Zunifikowane oprogramowanie ułatwia użytkownikom integrację różnych urządzeń, aby dopasować je do każdego budżetu lub unikalnych potrzeb.   

Noraxon-oprogramowanie-heksagon

Sugerowany sprzęt

Dostosuj konfigurację do pomiarów zakresu ruchu za pomocą dowolnej kombinacji produktów Noraxon, dopasowując ją do konkretnych potrzeb pomiarowych: